Hemen Sizde MİSİAD Ailesine Katılın!

Çağrı Merkezi

0 (312) 440 11 11

MİSİAD’la Tanışın

Derneğin Adı: “Memleketçi Sanayici ve İş Adamları Derneği” dir. Kısa adı ''MİSİAD'' dır. Derneğin merkezi Ankara’dır. Genel Başkan: FERİDUN ÖNCEL. ​MİSİAD, emeğin sömürülmediği bir dünyayı arzu ettiğini söylemekle kalmayan, bunu şahsi iş hayatına uygulayan inanmış insanların yeni adresidir. MİSİAD, inanmış gönüllerin gönül seferberliğine başladığı yerdir.

Vizyonumuz

MİSİAD, Ahilik ilkelerini baz alarak “Güçlü yerli ekonomi, Güçlü Türkiye” sevdası ile inanmış Sanayici ve İşadamları ile ülke menfaatlerine uygun olarak mali ve ekonomik politikaların geliştirilmesinde söz sahibi olmayı, ekonomik alanda yarınlara çok daha kuvvetli bir Türkiye bırakmak için gönülden çalışmayı esas alır.

Misyonumuz

  1. Asil Türk milletinin canı pahasına kurduğu bu vatan, kanımız kadar kutsaldır. Hiçbir şeye feda edilemez.
  2. Bütün iktisat mesaimizden yegâne amaç memleketi yükseltmek gayesidir.
  3. Mukaddesatlarımız her türlü ticaretin üstündedir.
  4. Yüce Türk devletinin bekası ve âli menfaatleri çalışmalarımızın sebebidir.
  5. Ticaretimizin örfi ahiliktir. Ahilik ilkeleri ilkelerimizdir.

MİSİAD, yukarıdaki 5 ilkesel madde üzerine kurularak inşa edilmiştir. Milli ve Manevi duyarlılıkları gelişmiş Sanayici ve İşadamlarını bir çatı altında toplayarak yeni bir sinerji yaratmak, üyeleri arasında güç birliği sağlayarak ortak çalışma zemini oluşturmak, Ülkemiz ve Dünya da ki İktisadi gelişmeleri hızlı ve doğru şekilde üyeleri ile paylaşmak, ülke menfaatlerine uygun olarak mali ve ekonomik politikaların geliştirilmesin de söz sahibi olmak, ulusal pazar hacmini büyütmek, yurt içi ve yurt dışı da yatırımların gelişmesi ile alakalı yeni politikalar geliştirmek, üyelerinin sorun, öneri ve görüşlerini ilgili mercilere iletmek amacı ile kurulmuştur.

13.000'İ AŞAN
ÜYESİ İLE MİSİAD

60.000'E YAKIN İŞLETMEYİ TEMSİL EDEN

Yaklaşık 2.000.000 kişiye istihdam sağlayan

YURT İÇİNDE 90 İRTİBAT NOKTASI BULUNAN

Yaklaşık 2.000.000 kişiye istihdam sağlayan

YURT İÇİNDE 84 İRTİBAT NOKTASI BULUNAN

Toplamda 20 nokta ile hizmet veren bir ahilik derneğidir.

DERNEK TÜZÜĞÜ

3 farklı dilde okuyabileceğiniz dernek tüzüğümüz

Ready To Transform Your Small Business Marketing?

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur lorem ipsum aipiscing anc vivita consectetur lorem ipsum aipiscing anc vivita consectetur lorem ipsum aipiscing anc vivita.